İLETİŞİM

Aşağıdaki İletişim Kanallarından Bize Ulaşabilirsiniz.

#

Loading...

#

Ömür Ümit SUKAT

TÜRKİYE ATLETİZM FEDERASYONU

İSTANBUL İL TEMSİLCİSİ

GAZIANTEP’TE MUHTEŞEM ATLETIZM ŞÖLENI

    Türk atletizminin altyapısını şenlendiren Atletizmi Geliştirme Projesi (AGP) ve Bölgesel Kros finallerinin yapıldığı Gaziantep’teki yarışmalar tam bir şölen havasında geçti.

        Güzel bir yaz havasında pandemi kurallarının uygulanarak gerçekleştirildiği Atletizmi Geliştirme Projesi ve Bölgesel Kros finallerinin yapıldığı Gaziantep’te yaklaşık 600’den fazla atlet bir araya geldi. Doğum tarihleri 2004 ila 2009 arasında değişen farklı kategorilerdeki geleceğin yıldızı atletler, açık havada çok güzel yarışmalarla rekabetin tadını çıkardılar.

       Yarışmaları Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak ile birlikte takip eden TAF Başkanı Çintimar, desteklerinden ötürü kendilerine birer plaket takdim etti. Müsabakalar sonrası ödül töreni gerçekleştirildi ve her kategoride ilk altıya sporculara madalyaları ve para ödülleri takdim edildi.

ATLETİZM GELİŞTİRME PROJESİ (AGP) 2021 Yılı finalinde İstanbul u temsil eden; 2008-2009-2010 doğumlu sporcularımızdan kız takımı Türkiye 4. Su ve erkek takımı Türkiye 5. Si olarak yarışmayı tamamlamıştır.

İstanbul seçmelerinde yarışarak il takımına seçilen sporcular daha sonra İstanbul ve Sakarya da yapılan bölge şampiyonası nda yarışmis ve ŞAMPİYON olarak yarı finalde Aydın DİDİM de yapılan yarı finale katılmaya hak kazanmışlardı. Aydın DİDİM de erkek takımı şampiyon olmuş ve kız takımı da 3. Cu olarak finale yukselmislerdi.  Ayrıca finallere katılan bütün sporculara eşofman takımı desteği veren federasyon başkanı Fatih Cintimara teşekkürler.

YARIŞMA SONUÇLARI

KIZLAR

ERKEKLER

YARIŞMA FOTO GALERİ