Ana Sayfa İl Temsilciliği Yarışmalar Bilgi Bankası Duyurular İletişim 2017 HABERLER İLÇELER

    İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve Beyoğlu Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği "Fun Run Series" koşusunun 6’ıncısı olan “Kadınlar Koşusu” etabı Beyoğlu’nda gerçekleştirildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dikkat çekmek için kadınlara özel organize edilen koşuya yoğun katılım oldu.

    İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve Beyoğlu Belediyesinin organizesinde "Fun Run Series" koşusunun 6’ıncısı olan “Kadınlar Koşusu” etabı Beyoğlu’nda koşuldu. Koşu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın işaretiyle başladı. Hasköy sahildeki etkinlik alanından başlayan koşu, Alibeyköy istikametine doğru devam etti. 7’den 70’e her yaştan insanın katıldığı yarış başladığı noktada sona erdi. "İstanbul’u Koşuyorum" sloganıyla 6 etaplık yol yarışı serisinin 6’ıncı etabı renkli görüntüler oluşturdu. 3 kilometre olan parkurda koşan kadınlar gönüllerince spor yapmanın tadını çıkardı.

  

 Kadınlar Koşusu’nun Beyoğlu etabını değerlendiren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Gerçekten güzel bir gün baharın bu ilk günlerinde böyle bir etkinlik bizlere ayrı bir heyecan verdi. Dünya Kadınlar Günü 8 Mart henüz vakti gelmedi ama bu hafta bu etkinliklerle geçecek, biz Beyoğlu belediyesi olarak semt konaklarında yıllardır kadınlara yönelik spor faaliyetleri yapıyoruz. 2 binden fazla öğrencimiz var, onları böyle açık bir alanda bir koşuda organize etme gibi bir hedefimiz de vardı. Bu da bizim için bir ilk oldu. Bir başka güzellik Hasköy sahillerinde sokakların kapatılıp, kadınlara açıldığı bir gün yaşıyoruz bu da bir ilk. Bundan sonra bunu her sene yapmayı hatta 23 Nisan ve 19 Mayısta da çocuklara ve gençlere yönelik sportif faaliyeti yürütmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.

"Bu hafta kadınlara özel bir hafta, koşumuzun kadınlar koşusu olmasını istedik"

    Fun Run Series koşularını düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş adına konuşan İBB Spor A.Ş Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, “Bu bizim 6. koşumuz ’Fun Run Series’ adı altında. Slogan olarak da ’İstanbul’u Koşuyoruz’ diyoruz. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde bu koşularımızı gerçekleştiriyoruz. Tabi bu hafta özel bir hafta, kadınlara özel bir hafta. Onun için koşumuzun kadınlar koşusu olmasını istedik. Beyoğlu Belediyesiyle yaptığımız işbirliğiyle beraber bu koşuyu Kadınlar Koşusu olarak gerçekleştirdik. Bugün bin 500 kişi civarında katılım vardı, bu bizi çok mutlu etti. Avrasya Koşusu bundan yıllar önce 170 kişi ile başlayan bir organizasyon ama şimdi yüz binler koşuyor. Bizde İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak ilk defa bir Kadınlar Kxkoşusu gerçekleştirdik. Böyle bir katılımın olması bizleri daha da cesaretlendirdi. İnşallah yıllar boyu sürecek bir koşu olur” şeklinde konuştu.

“Dizimden rahatsızım ama ona bile aldırış etmedim”

    Kadınlar Koşusu’nda bulunmak için can attığını ve dizinin ağrısına aldırış etmeden koşuya katıldığını belirten Kübra Eryeti, “İlk kez katılıyorum ve heyecanlıyım. Herkese tavsiye ediyorum, çok güzel bir etkinlik. Kim yapıyorsa bu organizasyonu teşekkür ederiz. Spor yapıyorum normal zamanlarımda, koşu olduğunu duyup geldik, değerlendirmek istedik. Aslında dizimden rahatsızım ama ona bile aldırış etmedim” dedi.

“Çocuğumu spora alıştırmak istiyorum, onun için geldim”

Kadınlar Koşusu’na çocuğuyla gelen sporsever Sibel Demiray, “Çocuğumu spora alıştırmak istiyorum, onun için geldim. Böyle organizasyonlar hep olsun. Buna benzer organizasyonlara hep katılıyorum” dedi. Sportmen anne, "Çocukla zor olmayacak mı koşu?" sorusuna ise, “Zor olması önemli değil, maksat çocuk alışın. Koşacağım, yürümeyeceğim. Çocuk oturuyor, ben onu iterek koşacağım, zorluk yok yola devam” yanıtını verdi. Koşunun sona ermesinin ardından Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan koşuya katılan kadınlara günün anısına karanfil, madalya ve katılım sertifikası takdim etti.

Çerkezköy Bakış Gazetesi


      4 Mart 2017 Cumartesi günü saat 13:00 da Aslı Çakır Atletizm Toplantı Salonunda Spor Genel Müdürlüğünün 07.11.2011 tarih ve 2485-2488 sayılı talimatları gereğince Atletizm İl Temsilciliğinin 2017-2018 sezonunda düzenlenecek olan İl ve Federasyon yarışmaları için tertip komitesi üyelerinin seçimi yapıldı. Seçim sonucunda Fenerbahçe Spor Kulübünden Gürsel ÖZYURT ve Enka Spor Kulübünden Dursun TEPEYURT Seçilmiştir. Yeni Görevlerinde Başarılar Dileriz.

İLGİLİ YAZI İÇİN TIKLAYIN. Fun Run Series 6. Etabı Beyoğlu’nda koşuldu.
TERTİP KOMİTESİ SEÇİMİ YAPILDI